Nabídka služeb na internetu. Zadejte si inzerát na pronájem bytu na desítku serverů na internetu. Pokud máte v nabídce jiné nemovitosti nebo něco hledáte zkuste reality.name. V Domažlicích poroste nájemné v některých městských bytech o 6,25 % ročně.

 

 

V rámci deregulace čeká nájemce městských bytů v Domažlicích postupné dorovnávání nájemného na stejnou cenovou hladinu. V současné době se v městských Domažlických bytech platí nájemné v rozmezí od 44,91 - 64,65 Kč/ m?.

 

Počínaje 1. lednem 2013 začne proces srovnávání výše nájemného a to tak, že každým rokem se nájemné zvýší o 6,25 %. Toto zvyšování bude probíhat tak dlouho, dokud nájemné nedosáhne výše oněch 64,65 Kč/ m?. Celý proces dorovnávání nájemného na stejnou cenovou hladinu by měl být ukončen přibližně do 7 let. Toto zvyšování se bude týkat bytů základní kvality.

 

Nájemce, kteří již dnes platí na nájemném 64,65 Kč/ m?, zvyšování nájemného vůbec nepostihne. Městská rada totiž vyjádřila souhlas s tím, aby se do nájemného nepromítala doložka umožňující zvyšovat nájemné v závislosti na míře inflace.

 

Nájemci, kterých se zvyšování nájemného bude týkat, dostanou během prvního pololetí návrh nové nájemní smlouvy, ve které bude stanoveno, že pronajímatel (město) má právo na nájemné v místě obvyklé. Domažlická správa nemovitostí připraví také dodatky k nájemním smlouvám, které budou obsahovat přechodné ustanovení o navýšení sazby nájemného o 6,25 % ročně.

 

Pronájmy bytů v osobním vlastnictví, které zprostředkovávají realitní kanceláře, se v Domažlicích realizují za cenu od 69 – 88 Kč/ m?.

 

Datum publikace: 15.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@byty-k-pronajmu.eu

Hledej: v obci:

 

Byty k pronájmu