Nabídka služeb na internetu. Zadejte si inzerát na pronájem bytu na desítku serverů na internetu. Pokud máte v nabídce jiné nemovitosti nebo něco hledáte zkuste reality.name. Deregulace nájmů bytů přivede pražské seniory do existenčních problémů.

 

Kvůli deregulaci nájmů lze v Praze očekávat, že by se několik tisícovek Pražanů mohlo v následujících letech ocitnout v existenčních problémech. Ohroženo je převážně obyvatelstvo v seniorském věku, kde odhady hovoří až o 7 tisících seniorech, kterým deregulace nájemného způsobí obrovské finanční problémy. Již nyní totiž senioři vydají na bydlení v bytyech k pronájmu téměř polovinu svého důchodu.

 

Předpokládá se, že tyto problémy budou eskalovat za dva roky. Do té doby by bylo potřeba vytvořit nějaký systém, který by zajistil, aby se ohrožená skupinu Pražanů, především tedy senioři, neocitli bez střechy nad hlavou, resp. v zařízeních pro lidi bez přístřeší. 

 

Pomoci by například mohlo, kdyby město postavilo alespoň 500 malometrážních bytů k pronájmu, které by kromě seniorů mohli sloužit také mladým rodinám. Přínosné by jistě bylo, kdyby jednotlivé městské části našli společnou řeč a vytvořila se komplexní a fungující koncepce bytové politiky zaměřené na nejvíce ohroženou populaci.

Datum publikace: 15.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@byty-k-pronajmu.eu

Hledej: v obci:

 

Byty k pronájmu