Nabídka služeb na internetu. Zadejte si inzerát na pronájem bytu na desítku serverů na internetu. Pokud máte v nabídce jiné nemovitosti nebo něco hledáte zkuste reality.name. Ceny u bytů k pronájmu stále klesají.

Trh s pronájmy bytů se v jednotlivých regionech vyvíjí rozdílně.

Tržní nájemné klesalo v posledním období nejvýrazněji v Ústí na Labem. Ceny pronájmů zde meziročně spadly průměrně o 9 %. Opačným extrémem jsou České Budějovice, kde ceny smluvního nájemného vzrostly o 10 %. V Praze pronájmy zlevnily v průměru o 3 % a pokles cen se zde na počátku tohoto roku zastavil. Co se týká Prahy, i na jejím území jsme zaznamenali rozdílný vývoj. Např. na Malé Straně a na Starém Městě činil pokles cen pronájmů až 20 %.

 

Až na pár výjimek tedy platí, že ceny pronajímaných bytů stále klesají, každý rok v řádu několika jednotek procent. Důvodem tohoto setrvalého poklesu je velká nabídka, která převyšuje poptávku. Díky deregulaci nájemného se na trh dostávají i byty, v nichž bylo doposud nájemné regulováno. Dalo by se tedy říci, že i díky deregulaci nájemného se zvyšuje objem volných bytů, díky čemuž ceny za pronájmy klesají.

 

Pro následující roky očekáváme na trhu s pronájmy bytů stagnaci cen či ještě jejich mírný pokles. Důvody ke zdražování tržního nájemného neexistují.

 

Stávající rozdíl mezi výší regulovaného nájemného a smluvního nájemného by měl zmizet během několika let. V některých městech se již tyto ceny k sobě přiblížily. Téměř na stejné úrovni jsou ve většině severočeských a severomoravských měst. Malý rozdíl mezi nimi, maximálně do 20 %, je na Vysočině. Největší rozdíl mezi tržním a regulovaným nájemným je v Ústí na Labem a v Ostravě.

Datum publikace: 16.5.2012


Více článků z kategorie Poradna

Více článků z kategorie PoradnaKontakt: info@byty-k-pronajmu.eu

Hledej: v obci:

 

Byty k pronájmu